UBI dla osób samowystarczalnych

Wynajem mieszkania w San Francisco, prąd, paliwo, żywność, rzemieślnicy do napraw to wszystko bez problemu opłacane przez UBI. Uwolnij się od takich nadmiernych złudzeń.

UBI dla osób samowystarczalnych
Wynajem mieszkania w San Francisco, prąd, paliwo, żywność, rzemieślnicy do napraw to wszystko bez problemu opłacane przez UBI. Uwolnij się od takich nadmiernych złudzeń.

Twoje UBI nie jest po to, by wzbogacić milionera, który posiada dom z wieloma mieszkaniami na wynajem. Oczywiście, jako odbiorca UBI, którym będzie także Bill Gates i Jeff Bezos, możesz mieszkać w drogim mieście, ale wtedy będziesz musiał pogodzić się z tym, że UBI opłaca tylko część czynszu.

Jeśli jednak musisz żyć tylko lub prawie tylko z UBI, to potrzebujesz lepszego zakwaterowania. Poprawnie przeczytane, faktycznie mówi o "lepszym zakwaterowaniu". Nieodzowną zasadą pozwalającą przetrwać wszystkie nadchodzące zmiany bez załamania systemu jest uczynienie zwycięzców z przegranych zmian.

  Zniknęły miejsca pracy, rodzina żyje prawie wyłącznie dzięki UBI


Czy wszyscy pracownicy słynnych hodowców koni znaleźli 100 lat temu nową pracę? Historia się powtarza.

In a land for energy area 20 km outside the expensive city a climate protection superiority house is acquired. It is assembled in the supplier's workshop and driven segment by segment to the building site. Due to the strict regulations for land for energy areas, the house now has 45 kW photovoltaic, 120 kWh electricity storage, 70 m² glass house with Vertical Gardening Aeroponic CO2 DAC and 88 m² living space. Financed with a state guaranteed land for energy credit. Thus 160,000 EUR are paid off over 30 years with 550 per month.

Rok 2020 2030
Robert (1985) Pełny etat 1500 UBI 300
Helga (1985) W niepełnym wymiarze godzin 800 UBI 300
Franz (2012) Dotacja na dziecko 150 praktykant UBI 700
Laura (2016) Dotacja na dziecko 150 UBI 300
Mieszkanie Czynsz 900 Stopa oprocentowania kredytu 550
Ogrzewanie pomieszczeń ciepła woda 150 Energia elektryczna z domu
Woda, ścieki, śmieci 100 100
Pozostałe koszty operacyjne 100 0
Paliwo do samochodu 80 l Diesel 100 Energia elektryczna z domu
Ubezpieczenie od podatku samochodowego 80 Samochód elektryczny 0 podatek 30
Zakup energii elektrycznej 300 kWh/miesiąc 70 Energia elektryczna z domu
Sprzedaż energii elektrycznej 0 1.600 kWh/miesiąc 100
Zakup żywności 400 200
Sprzedaż żywności 0 300
Dochód 2,600 2,000
Wydatki 1,900 880
Dochód rozporządzalny 700 1,120


Pomimo tego, że osoby nie mieszkają w wynajmowanych mieszkaniach, lecz nabywają nieruchomości mieszkalne, wydatki spadły do mniej niż połowy. Zmniejszenie wydatków wyraźnie przewyższa utratę dochodów. Być może Robert i Helga rozważają płacenie znacznie wyższego oprocentowania kredytu przez pierwsze 10 lat, aby większość domu była opłacona, gdy dzieci się wyprowadzą.

UBI - uniwersalny dochód podstawowy UBI - uniwersalny dochód podstawowy
UBI staje się coraz bardziej potrzebne, ale nie jest kompatybilne z obecnym systemem. Tworzenie fundamentów społeczeństwa kompatybilnego z UBI.


Nikt nie powinien bać się dużych zmian Nikt nie powinien bać się dużych zmian
Ci, którzy boją się o swoje istnienie, będą gwałtownie sprzeciwiać się każdej zmianie. Musimy więc zaprojektować system, w którym każdy przegrany ze zmiany staje się zwycięzcą.


Utrzymanie konkurencyjności gospodarki Utrzymanie konkurencyjności gospodarki
Jeśli koszty mieszkania, żywności i energii są bardzo wysokie, to nawet bardzo wysokie pensje ledwo wystarczają na życie. Błędne koło upadku gospodarczego.


          UBI dla osób samowystarczalnych: Wynajem mieszkania w San Francisco, prąd, paliwo, żywność, rzemieślnicy do napraw to wszystko bez problemu opłacane przez UBI. Uwolnij się od takich nadmiernych złudzeń. https://ubi.pege.org/self-sufficient-pl/