Udržení konkurenceschopnosti ekonomiky

Pokud jsou náklady na bydlení, potraviny a energie velmi vysoké, i enormně vysoké mzdy sotva stačí k životu. Začarovaný kruh hospodářského úpadku.


Udržení konkurenceschopnosti ekonomiky
Pokud jsou náklady na bydlení, potraviny a energie velmi vysoké, i enormně vysoké mzdy sotva stačí k životu. Začarovaný kruh hospodářského úpadku.

V polovině června 2020 bude tržní kapitalizace samotné společnosti Apple vyšší než kapitalizace všech společností DAX dohromady. Kalifornie je však domovem i mnoha dalších high-tech společností.

  Německo Kalifornie
Obyvatelstvo 83,02 milionu 39,54 milionu
Oblast 357 582 km² 423 970 km²
Plocha na obyvatele 4,307 m² 10,723 m²
HDP 3 863 miliard dolarů 3 200 miliard dolarů
HDP na obyvatele 46 653 USD 80 563 USD
Spotřeba elektřiny 558 TWh 260 TWh
Spotřeba elektřiny na obyvatele 6 721 kWh 6 576 kWh


Much more GDP per inhabitant, much more area per inhabitant. The standard of living should be fantastic! But how do you pay with US$ 12 minimum wage the US$ 2.400 rent for a 40 m² apartment in San Francisco? According to various calculations, in California are 13.3% or 19% below the poverty line. Living in a mobile home, a dream for 4 weeks vacation, a nightmare for 365 days a year. Who cannot afford a motorhome, lives in a tent.

  Lichva v oblasti nemovitostí místo životní úrovně


Cenu určuje nabídka a poptávka. Umělý nedostatek stavebních pozemků ze strany politiků vytváří spoluvinu na okrádání obyvatelstva extrémními náklady na bydlení. Vysoké ceny nemovitostí spouštějí cenovou spirálu, která končí zhroucením systému. Pokud je třeba vydávat šílené částky na bydlení, nezbývají peníze na ochranu klimatu. Jedná se tedy rovněž o klimatický zločin.

  Další Kalifornie


Sufficient area for US$ 10/m² buildable only with climate protection superiority houses. Many barracks are demolished and replaced with climate protection superiority houses. Barracks? According to Salzburg building standards, most houses in the USA are barracks. 10 million houses, 400 GW photovoltaic, 900 GWh electricity storage, 600 TWh annual production, 400 km² Aeroponic Vertical Gardening increase food production.

To by byl kalifornský ráj, to, co vidíme teď, je peklo.

UBI - Univerzální základní příjem UBI - Univerzální základní příjem
UBI je stále potřebnější, ale není kompatibilní se současným systémem. Vytvoření základů společnosti kompatibilní s UBI.


Nikdo by se neměl bát velkých změn. Nikdo by se neměl bát velkých změn.
Ti, kteří se bojí o svou existenci, se budou vehementně bránit jakékoli změně. Musíme proto navrhnout systém, v němž se každý poražený změny stane vítězem.


UBI pro samozásobitele UBI pro samozásobitele
Pronájem bytu v San Francisku, elektřina, pohonné hmoty, jídlo, řemeslníci na opravy, to vše se snadno zaplatí z UBI. Zbavte se těchto přehnaných iluzí.


          Udržení konkurenceschopnosti ekonomiky: Pokud jsou náklady na bydlení, potraviny a energie velmi vysoké, i enormně vysoké mzdy sotva stačí k životu. Začarovaný kruh hospodářského úpadku. https://ubi.pege.org/competitive-cs/